AKTUALNOŚCI
 • Ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru. Szkolenie przeciwpożarowe dla kadry z praktyczną obsługą gaśnic.

  W dniu 9 sierpnia 2022 roku na terenie Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy CMKP w Otwocku na oddziałach Kliniki Rehabilitacji CMKP zostały zorganizowane praktyczne ćwiczenia organizacji i warunków ewakuacji z budynku na wypadek powstania pożaru.

  W ramach ćwiczeń zarządzono ewakuację pacjentów przebywających na rehabilitacji oraz pracowników Kliniki. Na teren Szpitala przyjechały wezwane za pomocą systemu sygnalizacji pożaru jednostki ochrony pożarowej z terenu powiatu otwockiego tj. 3 zastępy z JRG PSP oraz 1 zastęp OSP Józefów.

  Strażacy zlokalizowali miejsce pożaru i mimo silnego zadymienia odnaleźli dwie osoby (manekiny ćwiczebne), które ewakuowali za pomocą specjalistycznych drabin mechanicznych.

  Praktyczne ćwiczenia z organizacji i warunków ewakuacji z budynków wynikają z obowiązujących przepisów z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Dla strażaków działania na obiektach szpitala są także elementem realizowanego doskonalenia zawodowego.

  Po zakończeniu ćwiczeń dowódca JRG PSP przedstawił pracownikom Szpitala zasady gaszenia pożarów przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego, a także omówił elementy zapobiegania powstawianiu paniki w warunkach powstania prawdziwego zdarzenia.

  Następnie przeprowadzono działania praktyczne z użyciem gaśnic. Uczestnicy szkolenia mieli za zadanie ugasić ognisko pożaru – w tym przypadku za pomocą gaśnic proszkowych, typowych w wyposażeniu Szpitala.

  W działaniach brali udział funkcjonariusze PSP i Policji oraz druhowie z OSP.
  Dziękujemy strażakom oraz Policji za udział i pomoc w organizacji ćwiczeń w naszym Szpitalu.


  1 / 15
  2 / 15
  3 / 15
  4 / 15
  5 / 15
  6 / 15
  7 / 15
  8 / 15
  9 / 15
  10 / 15
  11 / 15
  12 / 15
  13 / 15
  14 / 15
  15 / 15

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny
im. prof. Adama Grucy CMKP
ul. Konarskiego 13 05-400 Otwock
tel. 22 779 40 31 mail: kancelaria@spskgruca.pl