Aktualności

Dzień Dziecka 2022 w naszym szpitalu - występy i prezenty dla najmłodszych pacjentów

Koncert i mnóstwo prezentów czekało na dzieci, które przebywają na oddziałach naszego szpitala.

W koncercie „Kolorowe Kredki, Mazurki i Obereczki” wystąpiła Jolanta Sosnowska, polska skrzypaczka, która zaśpiewała i zagrała melodyjne, żywe i rytmiczne utwory znakomicie trafiające i przemawiające do dziecięcej publiczności. Dużą atrakcją była piła sopranowa, na której – jako jedna z niewielu osób na świece – potrafi grać skrzypaczka.

Artystka zaśpiewała także wraz z pacjentami kilka piosenek dziecięcych, w tym słynne „Kolorowe Kredki” warszawskiego kompozytora Mariana Sawy. Artystce towarzyszył grający na fortepianie Wojciech Świętoński, który jest laureatem wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz wykładowcą na Uniwersytecie Fryderyka Chopina. Dzieci odwiedził również trener i piłkarze drużyny LKS Mazur Karczew.

Uroczystość poprowadził prof. dr hab. n. med. Jarosław Czubak, Dyrektor Szpitala.

Do dzieci i szpitala trafiło mnóstwo podarunków zakupionych przez Communication Unlimited: kredki, kolorowe długopisy, temperówki i inne przybory szkolne, balony oraz zestawy gier. Orkla Care przekazała dzieciom m. in. znane z reklam Bodymax maskotki leniwców, kolorowanki i plastry opatrunkowe Salvequick, a także trany i żelki Mӧller’s Omega-3, mulitiwitaminowe żelki Bodymax Bodymisie, oraz pasty i szczoteczki do zębów Jordan.
Fundacja Medicover przekazała worki na obuwie, a młodzi piłkarze koszulki z logo swojego klubu.

Obejrzyjcie relację wideo z wydarzenia (koniecznie z dźwiękiem):

Opcje strony

do góry