
Izba Przyjęć Ostrego Dyżuru
Społeczność
Kierownik: lek. Tomasz Waliński
Koordynator Opieki Pielęgniarskiej: Iwona Czarnecka
Telefon: (22) 788-56-74
Lokalizacja: budynek Bloku Operacyjnego (po prawej stronie od wjazdu na teren Szpitala) na parterze (wejście i podjazd dla karetek naprzeciwko Przychodni Specjalistycznej).
Izba Przyjęć działa całodobowo, zapewniając pomoc medyczną pacjentom z nagłymi urazami narządu ruchu.
Świadczenia obejmują:
- Diagnostykę i leczenie nagłych urazów w obrębie układu narządu ruchu, takich jak złamania, zwichnięcia i skręcenia.
- Ocenę stanu pacjenta oraz kwalifikację do hospitalizacji lub leczenia ambulatoryjnego.
- Unieruchamianie kończyn za pomocą opatrunków gipsowych lub ortez.
- Zabiegi doraźne, w tym repozycję złamań i zwichnięć oraz zaopatrywanie ran.
Pacjenci są przyjmowani zgodnie z oceną stanu zdrowia i rodzaju urazu, a nie według kolejności przybycia.
Izba Przyjęć Ostrego Dyżuru dysponuje własną salą operacyjną, na której wykonywane są najpilniejsze operacje.
Pacjenci przyjęci podczas ostrego dyżuru kierowani są na jeden z trzech oddziałów urazowych Kliniki Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii lub w przypadku dzieci – Oddział IA Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej.
Do przyjęcia nie jest wymagane skierowanie ani wpis na liście pacjentów oczekujących, natomiast niezbędne jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość i numer PESEL (np. dowodu osobistego, prawa jazdy), a dla obcokrajowców – rodzaj i numer karty pobytu, data ważności oraz numer identyfikacyjny Unii Europejskiej.
W przypadku, gdy system eWUŚ (Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców) nie potwierdzi prawa do ubezpieczenia, pacjent otrzymuje do wypełnienia druk Oświadczenia o przysługującym świadczeniobiorcy prawie do świadczeń opieki zdrowotnej.
Jeżeli w trakcie konsultacji lekarz Izby Przyjęć Ostrego Dyżuru SPSK im. prof. Adama Grucy CMKP wyznaczył termin wizyty w Poradni, Pacjent zgłasza się w wyznaczonym dniu wizyty wraz z dowodem tożsamości oraz kartą informacyjną do Rejestracji w godz. 8.00 - 11.00.
Zapisując się na pierwszą wizytę kontrolną po ostrym dyżurze (o ile termin nie został wyznaczony przez lekarza ostrego dyżuru) należy podać kod skierowania oraz zalecenia odnośnie terminu z karty informacyjnej.